Jump to content

Advert

• New Theme!!!! 1

Lorem Ipsum1 is the text used as an example filler in the printing industry. It was first used in the 15th century by an unknown printer to fill in a sample book. Five centuries later it began to be used by the electronics industry, remaining virtually unchanged. Popularized in the 1960s with publication.

d!abolic 1 Read more
  • New Theme!!!! 2

Lorem Ipsum2 is the text used as an example filler in the printing industry. It was first used in the 15th century by an unknown printer to fill in a sample book. Five centuries later it began to be used by the electronics industry, remaining virtually unchanged. Popularized in the 1960s with publication.

d!abolic 2 Read more
  • New Theme!!!! 3

Lorem Ipsum3 is the text used as an example filler in the printing industry. It was first used in the 15th century by an unknown printer to fill in a sample book. Five centuries later it began to be used by the electronics industry, remaining virtually unchanged. Popularized in the 1960s with publication.

d!abolic 3 Read more
  • New Theme!!!! 4

Lorem Ipsum4 is the text used as an example filler in the printing industry. It was first used in the 15th century by an unknown printer to fill in a sample book. Five centuries later it began to be used by the electronics industry, remaining virtually unchanged. Popularized in the 1960s with publication.

d!abolic 4 Read more
Sign in to follow this  
guardiaN

Alta problema cu ts3

Recommended Posts

Am rezolvat celalata problema dar am observat alta.

Am intrat frumos in teamspeak si il intalnesc CapShot. Mi-a zis ca sunt complet pe mut si asta era adevarat dar cand am dat sa nu mai fiu pe mut nu il aud vorbind si el defapt vorbea.

Am cautat pe google problema si am gasit ca este o problema des intalnita la utlizatorii de ts3 de pe windows 7. Am cautat rezolvarii dar pare in zadar. 

Chatul merge nu am probleme dar nu pot auzi nimic ce se vorbeste pe micro si nici nu pot vorbi din cauza microfonului. Chatul este singurul mod de comunicare.

stie cineva ceva pentru a rezolva aceasta problema?

pentru ca daca se va vorbi pe micro la sedinta sunt rip.

Sper sa nu se vorbeasca pe micro si cred ca problema e ca sunt driverele audio vechi.

Multumesc

Baieti totul se rezolva din optiunea tools mai intai va conectati la server apoi pe tools dupa options apoi pe capture si acolo la capture device dati pe default si apoi selectati optiunea push-to-talk si selectati o litera la intamplace cum ar fi C si o apply.

Ca sa vorbiti tineti apasata tasta selectata si vorbiti in voie!

Cu placere !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this