Jump to content

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In

Sign Up

Devilcs Community

Welcome to our community

CSGO.DEVILCS.RO

Join now on 89.44.246.72

CSGO.DEVILCS.RO

WE ARE THE BEST SINCE 2015

Sign in to follow this  
guardiaN

ArtWork guardiaN

Recommended Posts

PORTOFOLIU   guardiaN

dupa o revenire de mult timp , m-am decis sa revin la placerea mea: Ps-ul.

Am revenit la cunostintele mele ce le aveam inainte . Acea pauza a fost un fel de depresie din cauza la plecarea de pe server dar am revenit :)  (nu revin pe server , doar la sectiunea asta ) Sunt mai mult cunoscut cu numele ->  antic , asa ca mi-ar placea sa mi se zica asa . 

Mai putina vorba si mai multa munca.

devilcs.png.c3f6738f069971d7ccf12b505e756ffc.png1guard.png.75b9cf43258bc90c6922cc42903c6e79.png

Mai adaug pe parcurs

Personal as schimba fonturile , ceva in stilou gen Blacksword pentru text principal si neaparat sa ai grija cum redimensionezi textul secundar astfel incat sa arate smooth , sa nu para asa putin "pixelat" . De asemenea la textul secundar iti sugerez sa lasi o anumita spatiere intre litere ,iar cuvantul in sine sa fie indreptat mai mult stanga-dreapta decat fata-spate .

Partea de brush arata okay si de imagine per total . Gradientele.. as folosi la lucrarile prezentate  o paleta de gradiente mai intense in culori inchise si lumina in interiorul textului >Blending Options . Incearca sa nu folosesti stroke pe text decat la 1 pixel , nu 2 ca se vede urat .

Ce sa mai zic .. apuca-te si de bannere , poate un logo pt o anumita echipa , in functie de tema . Siglele nu le faci tu , le iei de pe net , dar le prelucrezi . Spor !

Multumesc.

Niciodata nu folosesc stroke 2px , doar 1

Bannere am mai facut sus dar o sa mai adaug

Sfatul meu , incarca sa pui BBcode de la avatare sau  la celelalte creatii pe care le faci.

Avatarul asta 3YBLC1E.png sa zicem ca ti-a iesit, dar incearca sa adaugi un cuvers si tragel de la mijloc in jos . Ai sa vezi ce diferenta face